Newsletter 18/2023. Grudniowe inspiracje turystyczne

W święta czujemy intensywniej i chcemy doświadczyć choć trochę tej osławionej świątecznej magii. Gdzie jej szukać? Zapraszamy Was w podróż szlakiem świątecznych doświadczeń pobudzających wszystkie zmysły i zaspokajających potrzeby ducha!
Czego poszukujemy w grudniowej rzeczywistości, gdy każdego dnia jesteśmy coraz bliżej świąt, które dla wielu z nas są obietnicą wyjątkowych chwil w gronie najbliższych? Przepełnieni pragnieniem poczucia świątecznej magii, szukamy jej w codzienności, a kiedy już ją znajdziemy, chcemy, aby trwała jak najdłużej. I tutaj otwiera się pole do popisu dla marek turystycznych, które mogą wzmocnić swój kapitał w oparciu o to pragnienie.

 

Ogrody świateł – to nasza tegoroczna odpowiedź na pytanie, jak jednocześnie zdobyć uwagę turystów, oczarować i wprowadzić mieszkańców w świąteczny klimat oraz wzmocnić markowy kapitał. Zapraszamy do lektury najnowszego tekstu na naszym synergicznym blogu!

 

 Bożonarodzeniowe jarmarki. Gdzie robi zakupy święty Mikołaj?

Teorii na temat sposobu, w jaki zaopatruje się święty Mikołaj, jest kilka. My jesteśmy zdania, że kiedy Mikołaj przekracza granice Europy, odwiedza kolejno wszystkie bożonarodzeniowe jarmarki. Wiedzieli to już średniowieczni sprzedawcy, a tradycja grudniowego żywienia się emocjami konsumentów trwa do dziś. Święta w turystyce to przede wszystkim bożonarodzeniowe jarmarki, które wielokrotnie ewoluowały do rangi flagowych produktów turystycznych. Wprowadzają w miastach świąteczny klimat, dla wystawców są okazją do zaprezentowania swoich wyrobów, a odwiedzającym dają możliwość poznania specyfiki lokalnych produktów i tradycji (a także kupienia niebanalnych prezentów gwiazdkowych).
Zapraszamy w podróż trasą bożonarodzeniowych jarmarków >>>

 

 Opowieść wigilijna na żywo – jak promować dziedzictwo kulturowe
Jest takie miejsce, w którym od trzydziestu lat co roku odżywa XIX-wieczne angielskie miasto, po którego ulicach przechadzają się Scrooge, Oliver Twist i pan Pickwick w towarzystwie ponad 950 postaci z powieści Charlesa Dickensa… To Deventer (jedno z najstarszych miast Holandii położone w prowincji Overijssel). O tym fenomenalnym wydarzeniu pisaliśmy w ubiegłym roku, ale jest ono na tyle niezwykłe, że chcemy przypomnieć Wam ideę tego wyjątkowego festiwalu.

Czy w którymś polskim mieście mógłby odbyć się podobny festiwal?

 

 

Dziękujemy Wam za kolejny rok! Bądźcie zdrowi, szczęśliwi i spokojni, a dwanaście następnych miesięcy niech przyniesie tylko prawdziwe doświadczenia i emocje (nie tylko w marketingu).

Życzymy Wam wszystkiego dobrego!

Dobrych świąt i prawdziwych doświadczeń życzy Zespół Synergii

 

Potrzebujesz pomocy przy tworzeniu marki?
Sprawdź, jak możemy Ci pomóc:

A może nie wiesz, co nie działa? Spróbujmy dowiedzieć się razem!

Newsletter

Bądź na bieżąco