Newsletter 12/2022. Równowaga w turystyce

Popularne dziś pojęcie zrównoważonego rozwoju nie jest wymysłem XXI wieku. Zostało wprowadzone już w wieku XVII przez ekonomistę Hansa Carla von Carlowitza (1645–1714) i pierwotnie oznaczało konkretny sposób gospodarowania lasem, który zakładał wycinkę tylko takiej liczby drzew, która jest w stanie wyrosnąć w miejscu wycinki na nowo, aby las miał możliwość odbudowania się i nigdy nie został zniszczony do końca.
Czym jest zrównoważony rozwój w turystyce?
O tym dziś na przykładzie działań na pograniczu polsko-słowackim piszemy na naszym blogu.

Zainteresował Cię temat zrównoważonego rozwoju w marketingu terytorialnym? Zachęcamy do lektury: „Podręcznika dobrych praktyk w zakresie zarządzania terytorialnymi markami turystycznymi” – poradnika, który w 2019 roku opracowaliśmy w ramach projektu „Polskie Marki Turystyczne” – w którym jeden z rozdziałów poświęciliśmy tej tematyce.

W podręczniku znajdziesz blisko 100 przykładów z zarządzania najbardziej znanymi markami turystycznymi, ich organizacji prawnej, zakresu kompetencji czy sposobów finansowania oraz najciekawsze przykłady promocji.

DARMOWE KONSULTACJE DLA AGROTURYSTYK I MAŁYCH OBIEKTÓW NOCLEGOWYCH!

Do końca 2022 grono ekspertów fundacji Modern Tourism Center prowadzi darmowe konsultacje dla właścicieli i pracowników agroturystyk oraz małych obiektów noclegowych, czyli siedlisk, schronisk, kwater i domków wczasowych.

Konsultacje dotyczą trzech obszarów: oferty turystycznej, zarządzania zasobami oraz komunikacji. Dzięki udziałowi w konsultacjach dowiesz się, jak prowadzić działalność turystyczną z duchem zrównoważonego rozwoju oraz jakie płyną z tego korzyści.

FORMULARZ ZAPISU>>>

*Tegoroczne konsultacje nie obejmują hoteli.

Newsletter

Bądź na bieżąco