Newsletter 19/2023. Filmowe doświadczenia turystyczne i propozycje na majówkę

Wiosna sprzyja podróżom, a przed nami długi majowy weekend. Jeśli nie masz jeszcze planów, polecamy nieoczywiste miejsca, które warto odwiedzić. Byliśmy, sprawdziliśmy i zapewniamy, że warto!
Ile razy zdarzyło Ci się obejrzeć jakiś film, a potem pojechać tam, gdzie rozgrywała się jego akcja? Nam zdarza się to często  i to nie tylko zawodowo (przyznajemy, że bardzo lubimy współpracować z miastem regionem Ojca Mateusza). 
Integralną częścią filmu są lokacje – miejsca, które dla opowieści filmowej są równie istotne co scenariusz, aktorzy czy muzyka. Ożywiają wizję reżysera, a także odgrywają swoje role w realizacjach filmowych. Film jest cenionym narzędziem marketingu miejsc. Marketerzy miast i regionów, świadomi potęgi sztuki filmowej, chętnie płacą za lokowanie produkcji filmowych właśnie u nich. Dzięki temu regiony mają szansę stać się bardziej rozpoznawalne, a nawet otrzymać nowy wizerunek. O Regionalnych Funduszach Filmowych przeczytacie w najnowszym tekście Patrycji Wróbel na naszym synergicznym blogu!

 

Pogórzanin znowu na trasie!

Jeśli nie macie planów na majówkę, wsiądźcie do nie byle jakiego pociągu i wyruszcie w pogórzańską podróż! Już 1 maja Przeworska Kolejka Wąskotorowa PKW rozpoczyna sezon turystyczny, który w tym roku zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie (muzyka na żywo, czynny na całej trasie Przeworsk – Dynów wagon barowy, animacje dla najmłodszych i wiele innych).

Cieszymy się, że kolejna z marek, z którymi współpracowaliśmy, z roku na rok jest coraz silniejsza i przygotowuje dla turystów nowe atrakcje!

Nadbużańska majówka 2024
Sprawdź, co dzieje się w Nadbużańskim Parku Klimatycznym w 2024 roku i zaplanuj urlop w dobrym klimacie! Na stronie klimatycznybug.pl znajdziecie kalendarz cyklicznych wydarzeń odbywających się na terenie objętym marką. W maju tradycyjnie odbędą się:
  • „BIEG 1791” – na pamiątkę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA
  • NOC MUZEÓW – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZEÓW
  • Przygraniczny Konkurs Tkacki „Tradycja a Współczesność – tkactwo ludowe w dolinie Bugu i Krzny”
  • Wielka Kajakowa Majówka Rzekami Południowego Podlasia
  • Międzynarodowy Trójstyk Literacki we Włodawie.
Ale to nie koniec! Wydarzeń ciągle przybywa, dlatego warto polubić Klimatyczny Bug na Facebooku. Marka niemal codziennie aktualizuje album z informacjami o majowych atrakcjach.
Z naszego kalendarza:

Newsletter

Bądź na bieżąco