Newsletter 2/2022. Informacja jest potęgą

Nasz pierwszy newsletter miał wyglądać inaczej. Chcieliśmy wspomnieć o kilku ubiegłorocznych inicjatywach, opowiedzieć o nowej marce turystycznej regionu nad Bugiem i podzielić się planami na najbliższy czas. W czwartek, 24 lutego 2022 roku wybuchła wojna. Od początku istnienia Synergii współpracowaliśmy z samorządami i organizacjami z Ukrainy, wspierając ich przy realizacji wielu partnerskich projektów. Tym bardziej mówimy stanowcze: „NIE!” rosyjskiej agresji, solidaryzujemy się z Ukrainkami i Ukraińcami i łączymy ze wszystkimi, którym szaleńcy odbierają dom, poczucie bezpieczeństwa i przyszłość.


W XXI wieku wojna toczy się także w cyberprzestrzeni. Ostatni czas nie sprzyjał publikowaniu treści o charakterze turystycznym, więc zaangażowaliśmy się przede wszystkim w działania wspierające naszych partnerów w obszarze komunikacji.


Informacja jest potęgą. Informacja prawdziwa – formą obrony, fałszywa – ataku.
Dezinformacja może przybierać wiele postaci. Nie wszystkie fake newsy mają ten sam ciężar gatunkowy. Część z nich zaczyna swój żywot jako memy lub zabawne historie przekazywane kolejnym osobom. Niektórzy dodadzą coś od siebie, część nie zrozumie żartu, reszta go przekręci… W międzyczasie pojawia się „szwagier ma znajomego…” lub osoby, które słyszały jak „ktoś na przystanku autobusowym mówił…”. W efekcie otrzymujemy nową teorię spiskową i wiadomości „z pierwszej ręki”.

Czym jest dezinformacja i jak z nią walczyć pisze Paulina Kowalczyk.


Ruszyła akcja „Turystyka – Ukrainie”, której organizatorem jest Turystyczna Organizacja Otwarta. Inicjatywa skupia się na pomocy przy organizacji transportów i noclegów dla osób, które chcą wyjechać z Ukrainy. Na stronie znajdziecie aktualizowane informacje dla potrzebujących pomocy i dla pomagających

Z naszego kalendarza

  • W związku z sytuacją w Ukrainie nie odbyła się zaplanowana na 25 lutego konferencja poświęcona projektowi „Marka turystyczna szansą rozwoju Euroregionu Bug”, w ramach którego pracowaliśmy nad marką turystyczną regionu nad Bugiem. Nowa data wydarzenia nie została jeszcze ustalona.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco