Newsletter 5/2022. Marki miejsc na majówkę

Zbliża się wyczekiwany długi majowy weekend!  Jeśli nie macie jeszcze planów na majówkę, polecamy pięć sprawdzonych miejsc, w których odpoczynek będzie bezpieczny i satysfakcjonujący! Każde z nich osobiście sprawdziliśmy, więc z czystym sumieniem możemy je Wam polecić!


Wolne Bieszczady
Rzućcie wszystko i jedźcie w Bieszczady. Góry są atrakcją samą w sobie, ale jeśli zmęczycie się wędrowaniem, możecie nieco zboczyć ze szlaku i wziąć udział w którymś z wydarzeń zaplanowanych na pierwszy majowy weekend. Harmonogram bieszczadzkiej majówki znajdziecie na profilu Imprezy Bieszczadzkie.
Swobodne Mazury

Ostróda, Iława, Jeziorak, Grunwald, Wzgórza Dylewskie to cała lista świetnych miejsc na majową wyprawę na Mazurach Zachodnich. Najnowszą atrakcją regionu jest szlak kulinarny Mazury Zachodnie Od Kuchni, na którym znajdują się restauracje i karczmy kultywujące kulinarne tradycje regionu. Ryby, raki i ślimaki!

Witalna Hajnówka

Polecamy odkrywanie Hajnówki dzięki aplikacji Hajnówka. Duchowa Witalność. Znajdziecie tam ciekawy spacer po hajnowskich atrakcjach turystycznych oraz polecenia, gdzie można posmakować podlaskiej kuchni. My polecamy soljankę i kartacze w Babushka Bistro a na słodko oczywiście hajnowskiego marcinka. W międzyczasie wypatrujcie żubrów!

Kameralny Sandomierz

Sandomierz, jako światowa stolica krzemienia pasiastego – kamienia optymizmu – poleca kameralne przyjemności w otoczeniu niesamowitych zabytków. Miasto możecie zwiedzać na wiele sposobów, wybierając jeden ze spacerów tematycznych. Nie zapomnijcie odwiedzić sandomierskich winiarzy, którzy w majowy weekend otwierają swoje winnice dla zwiedzających.

Autentyczny Szydłów

W otoczonym średniowiecznymi murami miasteczku jest jeszcze wiele tajemnic, które czekają na odkrycie. Warto zacząć od wizyty w Muzeum Zamków Królewskich, a następnie odwiedzić synagogę. A o tym, co jeszcze ciekawego można zobaczyć i przeżyć w Szydłowie, dowiecie się z Facebooka Odkryj Szydłów. Szczególnie polecamy serię #FilmoweSzydlove z opowieściami archeologicznymi.

Życzymy udanego odpoczynku!

Newsletter

Bądź na bieżąco